RSS



Anmälda

Hoppa till anmälningslistan för:

Har du frågor? maila oss på info@luciapokalen.nu från denna sida.

  Luciapokalen Bikini Fitness

Veteran
  • Karin Eldblom, Örebro Kraftsportklubb
  • Charlotte Stenberg, Team K.O. Store
  • Jessica Billberg, Team Gymstar.se
  • Viveca Östlund, Team JF Athletes
  • Theresia Vörös, Team Swedish Supplements
  • Painika Bagge, Team Chipset
  • Isabella Hallberg, Gnesta Gym
  • Cecilia Malmqvist, Team Proteinbutiken
  • Ulrika Lindström, Team Diamond Fitness
  • Eliz Stigsdotter, Athletes by Melin
  • Camilla Gennel Rosén, TC Strongbysweden
  • Linda Eriksson, Team Shape by Sharam
  • Eleonor Lilja, Enköpings Styrkelyftarförening
Junior -160 cm
  • Nellie Malm Frelin, Team Power Eskilstuna
  • Julia Elfving, Team Sportcenter Ö-vik
  • Suzanna Anzén, Team MM Sports
  • Emilia Skoglund, Team BTB
  • Isabell Kuz, Team EA by Proteinbolaget
  • Jonna Liljeroth, Team Diamond Fitness
Junior -166 cm
  • Josefine Söderberg, Team Athletic Store
  • Felicia Hedberg, Team BTB
  • Mimmi Sverdrup, Team EA by Proteinbolaget
  • Elina Dahlgren, Team JF Athletes
  • Ewelina Aronsson, Oskarshamns Kraftsportsklubb
  • Linda Malmberg, Tempo Training
  • Mimmi Olsson, Fitness By Aspen
Junior +166 cm
  • Zahra Ibrahim, Team Tillskottsbolaget
  • Emma Hammarbo, Team EA by Proteinbolaget
  • Matilda Lundin, Örebro Kraftsportklubb
  • Emma Lingman, TC Strongbysweden
  • Emelie Williamsson, VGS Fitness
  • Emelie Lindgren, Team iForm
  • Helena Ljungström, Team B-Strong
  • Matilda Isaksson, Team Athletic Store
  • Stina Lundmark, Team Diamond Fitness
Senior -160 cm
  • Isabelle Sen, Team MM Sports
  • Jenny Romare, Team Ironworks
  • Madeleine Norén, Team Sportcenter Ö-vik
  • Jessica Lopez, Team Iron Link
  • Eva Fönmo, The Bronson Project
  • Michelle Alarcon, VGS Fitness
  • Marie Johansen, Athletic Performance
Senior -163 cm
  • Linda Nors, Trönninge Motions Center
  • Karolina Abran, Team Nutramino
  • Sofia Forsberg, Team Ironsport
  • Sandra Leijonfalk, Team Boxen Umeå
  • Emelie Löfgren, Team All In Gym Fitness
  • Camille Ridde, Team EA by Proteinbolaget
Senior -166 cm
  • Linn Gustafsson, Örebro Kraftsportklubb
  • Maria Rudebo, Team MM Sports
  • Josefine Åstrand, Team FNF
  • Lisa Swedenborg, Team MM Sports
  • Linda Hautajärvi, Momentum Virium
  • Karolina Busznyák, Perfect Body Center Tumba
  • Josefine Ranström, Team Tillskottsbolaget
Senior -169 cm
  • Johanna Didriksson, Team Proteinexperten
  • Eleonore Landhage, Team Ironsport
  • Caroline Gustavsson, Fitness By Aspen
  • Sabina Tetri, Delta Gym
  • Mia Henriksson, Team Rise Above
  • Caroline Lundgren, Team Diamond Fitness
  • Martina Hammar Larsson, Team MM Sports
  • Isabella Widjestrand, AL Coaching
  • Clarice Pereira, Team Svensk Sport Nutrition
  • Linda Breime, Team MM Sports
  • Caroline Pettersson, Tempo Training
  • Elin Gustafsson, Team Fitnesslife Sweden
Senior -172 cm
  • Emma Bergendahl, Iron Stable Bodybuilding
  • Victoria Thornberg, Team K.O. Store
  • Camilla Sievert, Fitnessguru
  • Jenny Andersson, Team Muscle.se
  • Linn Axelsson, Delta Gym
  • Kikki Ivanoff, Team JF Athletes
Senior +172 cm
  • Maria Sjöåsen, Team Ironsport
  • Desirée Larsson Dahlberg, Team Tillskottsbolaget
  • Jennifer Pettersson, Team Sportcenter Ö-vik
  • Åsa Engström, Iron Stable Bodybuilding
  • Johanna Eriksson, Team Iron Link
  • Ulrika Andersson, Team Rise Above
  • Tilda Sjöberg, Team Troija Nutrition
  • Stephanie Landeros Garcia, Team Shape by Sharam
  • Sophie Hederström, Athletic Performance
  • Elin Degerström, Team Nutrifarm
  • Amanda Lauritzen, Team JF Athletes
  • Rebecka Smith, Team Hypernova
  • Lovisa Åström, AL Coaching
Luciapokalen Women’s Physique -163 cm
  • Malin Myrsäter, Team Final Research
  • Ulrika Skarin, Momentum Virium
  • Elin Lind, Team Palmell
  • Amela Bajramovic, Team Palmell
  • Susanne Johansson Vaara, Team Ironhouse
+163 cm
  • Sabina Andersen, Team Elit Jönköping
  • Jessica Frid, Team JS
  • Malin Axelsson, Team Ironsport
  • Malwina Dopierala, Team Shape by Sharam
  • Malou Holmström, Team Swedish Supplements
Luciapokalen Bodyfitness Veteran
  • Helena Jacobsen, Delta Gym
  • Liza Jansdotter, VGS Fitness
  • Sandy Van Langenberg, AL Coaching
  • Kicki Nilsson, Team reFitness
  • Tereza Andersson, Team reFitness
  • Pernilla Valsinger, Gnesta Gym
  • Patricia Moscoso, Tempo Training
  • Catarina Eriksson, Team Ironsport
  • Camilla Höglund, Team Ironsport
  • Gitt Sjöberg, Team FNF
  • Nina Nordin, Team Ironworks
  • Agnes Cort, Team In Shape
  • Nina Roschier, Team Gumse Gym
  • Mia Wicklander, Team Ironsport
Junior
  • Victoria Vidén, Team MM Sports
  • Malin Lindberg, Team Svensk Sport Nutrition
  • Nora Ahlqvist, Tempo Training
  • Emma Ljunggren, Team Tillskottsbolaget
  • Karolin Laudon, Team K.O. Store
  • Madelene Degeryd, Team Golden Physique
  • Lovisa Lundström, Team Diamond Fitness
  • Rebecca Lundgren, Team JF Athletes
  • Josefin Erixon, Fitnessguru
  • Gabrielle Lindfors, Athletic Performance
  • Emelie Lundkvist, BodyStrong Fitness Europe
-158 cm
  • Angelica Ljung, Team Tillskottsbolaget
  • Frida Karlsson, Arvika Träningscenter Atletklubb
  • Josefine Sinclair, Team MM Sports
-163 cm
  • Jessica Jonstad, Team Proteinbutiken
  • Stephanie Löfgren, Team Proteinexperten
  • Erica Weidenstolpe, Team Muskelbygget
  • Cecilia Hedberg, Athletic Performance
  • Angela Berggren, Team Forever Fit by Better Bodies
  • Victoria Andersson, My Coach Athletes
  • Emmi Immonen, Team Troija Nutrition
-168 cm
  • Emma Österman, Tempo Training
  • Alexandra Wetterberg, Tempo Training
  • Hanna Mattisson, Musclezone
  • Elina Lindroth, Team Proteinbutiken
  • My Wennerström, Team JF Athletes
  • Anna Gustafsson, Örebro Kraftsportklubb
  • Marica Almfalk, Dreamteam by Sussis Fitness
  • Adisa Dzakulic, Team Gymgrossisten Butik
+168 cm
  • Sara Berglund, Vegan Fitness Team
  • Matilda Ebbesson, Trönninge Motions Center
  • Nathalie Almqvist, Håbo Atletklubb
  • Madelene Karlsson, Team Diamond Fitness
  • Jenny Packalèn, Team EA by Proteinbolaget
  • Alexandra Andersson, Team Top Fitness
  • Maria Johansson, Team Ironsport
  • Malin Hillergård, Team In Shape
  • Emelie Söderström, Dreamteam by Sussis Fitness
  • Karin Mattsson, Team Budo & Fitness
Luciapokalen Men’s Physique Veteran
  • Mattias Brockert, Delta Gym
Junior -178 cm
  • Hasan Alshami, Team EA by Proteinbolaget
  • Thomas Nguyen, Team JF Athletes
  • Linus Eliasson, Team Gymstar.se
  • Henrik Berg, Team Proteinbutiken
  • Billy Chailak, Team Balevasi
  • Hamed Traore, Team SS Lifestyle
  • Ahmed Shameel, Team SS Lifestyle
  • Zaker Mohammadi, Team EA by Proteinbolaget
  • William Nilsson, Team EA by Proteinbolaget
  • Tim Hansen, Team Sisu Nutrition
Junior +178 cm
  • Patrik Pires, Team MM Sports
  • Ruslan Gorten, Team Gumse Gym
  • John Hansson, Team Ironworks
  • Adam Howako, Team reFitness
  • Jerzy Howako, Team reFitness
  • Fredrik Sjögren, AL Coaching
  • Philip Alstig, Gnesta Gym
  • Christoffer Sundbom, Team Tillskottsbolaget
  • Reza Jafari, Team Krafta
  • Adam Janha, VGS Fitness
  • Liban Mohamed, Musclezone
  • Nouhad Jalloul, Fitnesshouse
  • Islam Ali, Team MM Sports
  • Hampus Botvid, Team ICANIWILL
  • Albin Björck, Fitnessguru
  • Filip Jansson, Fitnesshouse
  • Faustas Nazarovas, VGS Fitness
Senior -174 cm
  • Osber Rosemberg Davila, Team Proteinexperten
  • Martin Arvidsson, Gladius Gym
  • Marcus Wickman, Strongman Tidaholm
  • Daniel Higor, Athletes by Melin
  • Christian Taura, Team SS Lifestyle
  • Jack Johansson, Team FNF
  • Niclas Carsten, Team FNF
  • Yameen Mathiab, Växer Gym
  • Reza Arabgoeini Goeini, Team Shape by Sharam
  • Kawar Rashid, Fitnessguru
  • Hossein Sadjadi, Fitnesshouse
Senior -178 cm
  • Alexander Lundborg, Örebro Kraftsportklubb
  • Christoffer Samuelsson, Team Tillskottsbolaget
  • Ibrahim Albatal, Team SS Lifestyle
  • Anders Lilienberg, Team In Shape
  • Mikael Andersson, Body Fuel
  • Markus Arkko, Team reFitness
  • Patrik Lindholm, Team K.O. Store
  • Milorad Morosan, Team Shape by Sharam
Senior -182 cm
  • Per Rosenlind, Team Gymgrossisten Butik
  • Mattias Jancauskas, Delta Gym
  • Johnny Isgren, Team Gymstar.se
  • Hampus Mårtensson, Team K.O. Store
  • Fredrik Rösnäs, Team Troija Nutrition
  • Adam Broberg, Team PersonBästa
  • Renato Salvatierra, Team Muscle.se
  • Syed Zohair Hussain, Team Muscle.se
  • Hasan Farhan, Team MBN
  • Cesar Risco Alba, Naitisport Team
  • Said Darabinia, Team Gumse Gym
  • Noa Sandberg, Team MM Sports
  • Håkan Svensson, Team Gumse Gym
  • Simon Jouchims, Team MM Sports
  • Adam Mosa, Nordic Shape
  • Andreas Eriksson, Kroppsbolaget
  • Behnam Sh-Dadkhah, Team Hypernova
  • Adam Mittjas, Team Krafta
Senior +182 cm
  • Sebastian Svensson, Team EA by Proteinbolaget
  • Henrik Ohlsson, Team PersonBästa
  • Emil Karlsson, Team Flex
  • Filip Gunnarsson, Team MM Sports
  • Peter Granat, Team MM Sports
  • Jim Ohlsson, Örebro Kraftsportklubb
  • Sarmad Weli, Team MBN
  • Oskar Olers, Team Proteinexperten
  • Mats Norström, Team Gymgrossisten Butik
  • Genri Teivald, Team Shape by Sharam
  • Per Heydorn, Fitnessguru
  • Albin Stolt, Team JF Athletes
  • Nicholas Cort, Team In Shape
  • Abdelkebir Grichat, Team Ironsport
Luciapokalen Classic Bodybuilding Veteran
  • Patrik Malmfelt, Växer Gym
  • Patrik Strandberg, Team Shape by Sharam
  • Gustav Eneholm, Delta Gym
  • Gaston Salazar, Gnesta Gym
Junior
  • Johannes Killman, Team Troija Nutrition
  • Adam Hamrö, Team EA by Proteinbolaget
  • Hussein Saed, Team MBN
  • Ibrahim Karim, Team Hypernova
  • Oscar Wrede, Team JS
  • Philip Linder, Helsingborgs Träningsstudio
  • Victor Nylander, Team Proteinbutiken
  • Marcus Ahlström, Team MM Sports
Senior -175 cm
  • Anders Kluvanec, Team Gymgrossisten Butik
  • David Stenberg, Team Train4Cambodia
  • Dan Eriksson, Team MM Sports
  • Robin Ekström, Team JF Athletes
  • Aws Abu Ali, Team MM Sports
  • Linus Lexman, My Coach Athletes
Senior -180 cm
  • Thomas Byrinder, Team Proteinbutiken
  • Johan Lind, Team Haningehälsostudio
  • Kenneth Porsen, Nordic Shape
  • Martin Lönegren, Gladius Gym
  • Firdaws Rahmon, Filipstads Atletklubb
  • Sufian Buba, Team Ironhouse
  • Emil Zetterström, Team Last Vikings
  • Andreas Söderlund, Team Proteinbutiken
  • Jens Hartler, Team EA by Proteinbolaget
Senior +180 cm
  • Christian Nyquist, Team Final Research
  • Robert Dibell, Team Ironsport
  • Kim Lundin, Team In Shape
  • Sammy Zabel, Delta Gym
  • Ludvig Fjellström, Team Brand New Tribe
  • Kenny Sydhagen, Skrotnissarna Trosa
  • Robin Andersson, Team Swedish Supplements
Luciapokalen Bodybuilding Veteran 40–49 år, -80 kg
  • Otto Reene Gonzalez Tuch, Team In Shape
  • Ajmair Sangha, Team Ironhouse
Veteran 40–49 år, +80 kg
  • Carl Svensson, Team BTB
  • Jimmy Norberg, Momentum Virium
Veteran 50–59 år, -80 kg
  • -
Veteran 50–59 år, +80 kg
  • Ralf Brinck, Team Palmell
Veteran +60 år
  • Mikael Englund, Pro Gym BBK
Junior -75 kg
  • Rasmus Olsson, Team Ironhouse
Junior +75 kg
  • Marcus Björk, Team Elit Jönköping
  • Jesper Jylhänlahti, Team JF Athletes
  • Carl Åsell, Team JF Athletes
Senior -70 kg
  • Jalal Yassine, Team EA by Proteinbolaget
  • Stefan Kilander, Team Ironworks
  • Tonne Tartaglione, Team Ironsport
  • Abel Fokoe, Team Elit Jönköping
  • Vahid Aghaei, Team Shape by Sharam
Senior -80 kg
  • Hilal Hidayet, Team MBN
  • Robin Elliot, Team Ironsport
  • Marcio Filip Mercado, Team EA by Proteinbolaget
  • Timmie Andersson, Team Gymgrossisten Butik
Senior -90 kg
  • Niklas Janfjord, Team K.O. Store
  • Elkhan Khortats, Team Elit Nutrition
Senior +90 kg
  • Christoffer Jonsson, Team Ironworks
  • Andreas Svensson, Team Gymgrossisten Butik
Luciapokalen SM Bar-dips Damer
  • Helena Forsén, Luleå
  • Ida Billström, Örnsköldsvik
Herrar Luciapokalen SM Chins Damer
  • Leddya Reimann, Stockholm
  • Johanna Boge, Norrköping
  • Helena Forsén, Luleå
  • Mikaela Kellner, Stockholm
  • Ida Billström, Örnsköldsvik
Herrar Herrar sittande
  • -
Luciapokalen Biceps Battle Damer
  • -
Herrar
  • Tommy Sundqvist, Falun
  • Niklas Sundqvist, Falun
  • Klaus Grobys, Vasa
  • John Lesant, Solna
  • Markus Felldin, Stockholm
  • William Chase, Göteborg
Luciapokalen SM Body Press Damer Herrar Extreme Box Jump Challenge Damer
  • -
Herrar Fit Model Scandinavia Damer Herrar

Kommentarer

Kommentar från Erik
Tid: 19 september 2015, 23:18

Finna det någon anledning att oroa sig för att någon av klasserna/gren blir fullsatt? Exempelvis, Men’sPhysique juniorer, har ni några begränsningar hur många som får deltaga just för den klassen?

Kommentar från Luciapokalen
Tid: 13 oktober 2015, 15:46

Erik, om vi märker att det finns underlag att införa fler längdklasser så kommer det genomföras där det är möjligt.

Alla tävlande kommer däremot alltid att få delta. Reglerna i sporten är dock så att endast 15 tävlande per klass kan gå vidare till rond 1 (”förbedömningen”). Om det är fler än 15 deltagare så genomförs först en elimineringsrond, där domarna tar fram de 15 bästa, övriga elimineras då, vilket innebär att tävlingen är slut för dem.

Kommentar från Annika
Tid: 27 september 2015, 05:48

Hej,
Får man anmäla sig i både bikini senior klassen samt veteran klassen?

Kommentar från Luciapokalen
Tid: 13 oktober 2015, 15:48

Annika, nej, man får endast tävla i en gren och åldersklass per helg.

Kommentar från Elin
Tid: 18 oktober 2015, 18:14

Får man har böjda ben (självklart stilla) i dipsen, eller måste de vara raka?

Kommentar från Luciapokalen
Tid: 26 oktober 2015, 11:06

Elin, ja man kan ha både raka eller böjda ben, så länge inget gung eller sprattel förekommer.

Kommentar från Pontus Gunnarsson
Tid: 20 oktober 2015, 21:00

Ifall klasserna i bb blir så små som de verkar i nuläget kommer ni slå ihop klasserna eller finns det en risk att man får stå själv i sin klass?

Kommentar från Luciapokalen
Tid: 25 oktober 2015, 11:40

Pontus, hur klassindelningarna ser ut brukar tävlingsledaren och SKKF/sekretariatet avgöra tillsammans efter inregistreringen. Vi vet sedan tidigare år att till Luciapokalen Bodybuilding anmäler sig tävlande senast av alla grenar… Man smyger med formen så länge som möjligt helt enkelt.

Skriv en kommentar






© 2017 Andreas Viklund
Sidan är byggd med WordPress och det svenska temat "Dagboken" av Andreas Viklund